****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.

Nová květina

25. března 2008 v 22:11 |  Příroda
Před několika dny jsem viděla v televizi zajímavou rostlinu. Má tuhé zelené listy, hned mě upoutala. A také proto, že je bujného vzrůstu. Nevím, čím to je, ale přitahují mě velké rostliny. Čím větší, tím lepší. Pokud bude moje sběratelská vášeň takhle pokračovat, budu já za chvíli bydlet pod stanem a moje milované květiny u nás doma.
Kytku jsem viděla minulý týden za výkladem květinářství v blízkém městě. Skoro jsem nemohla dospat do dnešního dne. Rozhodla jsem se, že si jí při cestě k paní doktorce koupím. Nezůstalo při jedné. Koupila jsem si ještě Phalaenopsis, aby můj fialový nebyl tak sám.
Co je pro jiné cukrárna nebo autosalón, je pro mě květinářství. Přitahuje mě, jako můru světlo.
Ale, abych vám konečně prozradila, co jsem s takovou pýchou donesla domů - Zamii.
Hned jsem pátrala na internetu, jak se pěstuje, zalévá, hnojí a jinak opatruje. Seznam.cz ale neví všechno. Jako by se země slehla. Celé odpoledne jsem hledala a výsledek je žalostný. Nakonec jsem našla zmínku v encyklopedii Wikipedia.
Zamie je nutné odlišit od další běžně prodávané rostliny podobného názvu - kulkas zamiolistý (Zamioculcas zamiifolia), která má oproti zamii voskové a lesklé listy a chybí ji středový kmínek. Jak již název napovídá, má podobný tvar zpeřených listů. Jedná se nicméně o zcela odlišnou rostlinu, která není cykasem. Pochází z Madagaskaru a patří mezi áronovité (Araceae).
Toto je obrázek u německého popisu. Svoji rostlinu vyfotím a přiložím obrázek.
A to je celé moje malé dobrodružství se Zamií.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonym anonym | E-mail | 21. prosince 2011 v 20:54 | Reagovat

je zamie jedovatá?

2 babka babka | 21. prosince 2011 v 20:55 | Reagovat

[1]: ano je

3 babka babka | 21. prosince 2011 v 20:56 | Reagovat

ne promiňte není.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama