****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
Sukulenty

17. března 2008 v 10:12 |  Příroda

Sukulenty nebo kaktusy
Sukulenty mají zdužnatělé listy, stonky nebo kořeny, v nichž jsou zásobní pletiva pro ukládání vody a živin. Vyskytují se na všech kontinentech kromě Antarktidy. Často jsou zaměňovány s kaktusy, ale ty jsou ve skutečnosti nejznámějšími představiteli takzvaných stonkových sukulentů, které mají zásobní pletiva vyvinuta ve stonku a původní listy byly přeměněny na trny.
Adenium obesum
Nenáročné na péči
Sukulenty pocházejí z oblastí, kde dochází často k extrémním výkyvům počasí, panuje tam nedostatek vody, velká horka či naopak velmi nízké teploty. V našich mírnějších klimatických podmínkách se pěstují relativně dobře a jsou proto velmi oblíbené. Ovšem nedá se říci, že nevyžadují žádnou péči. Je pravda, že když je necháme po léta stát na okně a občas je jen zalijeme, nezahynou, ale nebudou ani kdovíjak růst.
Dorstenia gigas
Světlo a teplo
Důležité je pro ně světlo, v místech jeJich původu svítí slunce celý den a o stín je nouze. Proto pokud je pěstujeme v bytě, nejvhodnějším stanovištěm je pro ně okno, směrované nejlépe na jih či na západ. Další důležitou veličinou pro správný růst je teplo. Optimální teplotou v období růstu, tedy v létě, je asi 25 °C, pro přezimování by měla být teplota samozřejmě nižší, ale nevadí jim ani pokojové teploty. Pokud ale chceme, aby bohatě kvetly, měli bychom jim zajistit teploty nižší než pokojové.
Lithops sp
Zálivka
Obecně u všech suchomilných rostlin platí pravidlo, že substrát nesmí být trvale mokrá, je nutné nechat ji vždy prosychat a teprve pak rostlinu znovu zalévat. V období vegetace snesou sukulenty více vody, na podzim její množství omezujeme a přes zimu je zalijeme jen občas. Zalévat je můžeme buď přímo na substrát nebo dáme na čas květináč do nádoby s vodou a když se substrát provlhčí, opět ho vyjmeme.


Zdroj: Praxis-Media
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivana Ivana | E-mail | Web | 21. března 2008 v 17:28 | Reagovat

Mam taky rada kaktusy a sukulenty,jestli chceš tak se na ty moje podivej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama