****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.

Ještěd

9. dubna 2008 v 18:20 |  Toulky
Dnes uveřejnil Deník.cz článek o Ještědu. Zapsání Ještědu do kulturních památek UNESCO by rozhodně bylo namístě.
Toto je plné znění článku:

Ještěd míří do Unesca

Liberec - Mezi nejcennější světové kulturní památky by se mohla v příštích letech zařadit dominanta Liberce, horský hotel a vysílač na Ještědu.
Autor:
Redakce
dnes 16:13

Ilustrační foto Autor: FOTO:Archiv
Ministerstvo kultury chce památku již za dva roky nominovat na zařazení do prestižního seznamu kulturního dědictví Unesco. Podle odborníků má Ještěd velkou šanci na úspěch.
"Moderní architektura je v Unescu obecně velmi málo zastoupená, takže i z tohohle důvodu dáváme Ještědu přednost před řadou vynikajících památek jako jsou hrady, zámky nebo historická města. Není to tím, že by tyto ostatní památky měly menší hodnotu, ale Ještěd má zkrátka větší šanci se do seznamu dostat," řekla Deníku Věra Kučová z Národního památkového ústavu.
Nominaci Ještědu by ministerstvo chtělo předložit v roce 2010. Na zápis do seznamu čeká v současné době několik dalších památek, před kterými dostal hotel Ještěd přednost. Patří mezi ně například hrad Karlštejn, soustava třeboňských rybníků, pevnost Terezín či skalní plastiky v Kuksu. Česká republika má ve věhlasném seznamu prozatím 12 památek. Naposledy se do něj dostala Židovská čtvrť a Bazilika sv. Prokopa v Třebíči, a to v roce 2003.
Vysílač na Ještědu navrhl architekt Karel Hubáček, který za ni obdržel řadu mezinárodních ocenění. Slavnostní otevření se konalo v roce 1973.
A takto vypadal Ještěd na přelomu minulého století.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 14. dubna 2008 v 23:26 | Reagovat

Ahoj Jarko, tvoje fotka skončila na třetím místě, gratuluji a cenu najdeš pod soutěží.

2 corly corly | Web | 9. srpna 2008 v 21:23 | Reagovat

Krásné místo,určitě jednou navštívím!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama