****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
Jak jsem začala kamarádit s počítačem

24. července 2008 v 12:33 |  Všehochuť
Nebo-li, co v rozhovoru nebylo.
V zaměstnání mi hrozilo, že nám brzy nainstalují počítače. Měla jsem z toho hrůzu. Čekal by mě týdenní kurz a pak zkoušky. Myslela jsem si, že to ve svém věku (kolem 45-ti let) nezvládnu. Navíc kolegové mě všelijak strašili. Pak ale přišla nemoc a já jsem se ocitla v invalidním důchodu. Tím jsem počítači utekla.
S počítačem jsem přišla do styku u dcery, když jsem jezdila hlídat vnučky. Hrála jsem karty.
Později se mi naskytla možnost si počítač koupit, to už jsem neváhala. Navíc mě vyprovokovala skutečnost, že jsem všude slyšela a četla: "Podívejte se na naše webové stránky www........" Tohle mě dohánělo k vzteku. Pomyslně jsem bouchla do stolu a bylo rozhodnuto. Bude internet. Navíc v té době tu jedna firma zaváděla bezdrátové spojení (přes telefon jsem nechtěla) a rázem nebylo co řešit.
Tak jsem v 54 letech měla PC a internet. Co teď? Začátky byly těžké. Svatou trpělivost osvědčil můj zeť, když jsem ho bombardovala dotazy. Jeden z úsměvných momentů byl, když jsem se ptala, jak se píše zavináč - @. Postupně jsem se zaučovala. :-))
email6

Napřed jsem četla noviny a prohlížela webové stránky. Tam jsem objevila, že lidé mají i své osobní stránky. Líbilo se mi to, ale nevěděla jsem jak na to. Uvítala jsem, že existuje možnost si bez velkých znalostí web založit. Tak jsem si na popud přítelkyně založila něco jako deník na e-strankách. Přítelkyně mi pomohla radou, něco jsem "vyzkoumala" sama.
Jak člověk drápkem uvízne, už v tom jede. Časem jsem si založila tento blog. Výsledek můžete vidět.
To je asi vše na vysvětlenou. Snad zároveň uspokojím zvědavost blogařů, jak a proč ve svém věku bloguju.
poč29
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivana Ivana | E-mail | Web | 24. července 2008 v 15:21 | Reagovat

Já jsem dostala počítač do práce ani ne před rokem,doma jsme ho měli,ale já ho neuměla ani zapnout,teď už různé věci ovládám,ale občas ještě hledám radu u syna.

2 tetkapernikarka tetkapernikarka | Web | 26. července 2008 v 0:21 | Reagovat

Jsem na tom asi jako Ivana,krůček po krůčku se zdokonaluji, radí mi syn a taky mě hodně naučil a pomáhá mi.Holt bude nám to trošku dýl trvat,než to budeme mít v malíčku jako synové :)

3 Floyd Floyd | 26. července 2008 v 17:45 | Reagovat

Nemyslete si, že problémy s počítačem jsou jen otázkou věku... mně je pouhopouhých 14 let a přesto si občas říkám, že je ta bedna pěkně vypočítavá!!!:)) ale poskytuje mi hodně možností (abych nebyla nespravedlivá...) máte to tu moc pěkné:)

4 bilovka bilovka | 27. července 2008 v 16:42 | Reagovat

Blog vypadá dobře ,přeji Ti at se i nadále PC věnuješ,pořád je se co učit.

p.s jen bych přeci jen přidala nějakou svoji fotku,podle mých zkušeností lidi víc baví když ví kdo je kdo,ale chápu ,že někdo nechce a může k tomu mít svý důvody,je to jen můj názor.Tak směle dál Jaruško........

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama