****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
Ovládají nás čtyři osmičky

8. srpna 2008 v 11:14 |  Všehochuť
Osmičky
Osmička je silné magické číslo.

Výklad osmičky numeroložkou Jaroslavou Kuchtovou
Osmička je číslo obrovské, dynamické, cílevědomé energie, moci, vůdcovství, řádu, organizace, řízení druhých, také peněz a hmotného bohatství obecně. Ke svému správnému uplatnění (tedy takovému, jehož výsledky jsou dobré, pozitivní) ale potřebuje především vyrovnanost a rovnováhu (astrologicky souvisí také s Uranem, ale i s Marsem), spravedlnost, morálku, čest, schopnost spojovat protiklady. Dobro a zlo se ale u tohoto čísla střídá náhle a bez varování.
Pak se objevují agresivní vlastnosti, jako je panovačnost, tvrdost, perfekcionismus, přehánění, přetěžování sebe i druhých, nesmiřitelnost, tyranie, schopnost obětovat (druhé, ale někdy i sebe - jako forma fanatismu) pro své vlastní cíle, ale i úchylky a excesy v chování psychotického typu.

Různé významy osmičky

Pro křesťany má toto číslo velký význam kvůli tomu, že osmý den vstal Kristus z mrtvých. Na Noemově arše se zachránilo osm lidí. Židovský svátek světel, Chanuka, trvá osm dní. Židovští chlapci jsou obřezáni osm dní po narození. Islám zná osm rájů, boží trůn nese osm andělů.
V buddhismu ke konečnému osvobození vede ušlechtilá osmidílná stezka. Symbolizuje ji kolo s osmi paprsky. Hinduistický bůh Višnu má zase osm paží, což je znak univerzální moci. Číslo osm vyslovené anglicky v kantonské nebo mandarínské čínštině zní jako "hodně štěstí". Proto olympijské hry v Pekingu začínají právě 8. srpna 2008. Velká poptávka je v Číně po telefonních číslech nebo státních poznávacích značkách aut s osmičkami. Čím více jich obsahují, tím lépe. Obchodní partneři také rádi podepisují smlouvy osmý den v měsíci.
Pro matematiky je osm jen jedním číslem z mnoha. Je to číslo reálné, racionální a celé.Zdroj: ČTK
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivana Ivana | E-mail | Web | 8. srpna 2008 v 21:09 | Reagovat

Zajímavé,vůbec jsem neměla tušení,co všechno osmička představuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama