****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
Zimní návštěvníci

5. ledna 2009 v 16:31 |  Příroda

Včera manžel připevnil na konstrukci, která slouží pro pnutí klematisů, krmítko pro ptáčky. Dáváme ho na zimu ven již několik let. Dříve bylo na tyči přivázané k zábradlí na terase. Řeknu vám, že to bylo lepší divadlo než televize. Pozorovala jsem ptáčky celé hodiny.
Ráno sedí na sousedovic švestce a vyhlížejí, kdy bude v krmítku jejich denní příděl. Jakmile jim nasypu semena slunečnice, slétnou se a začne boj o místo. Vystrnadění jednotlivci nervozně poskakují po stříšce krmítka nebo po zábradlí. Když si nacpou bříška, odlétnou na švestku trávit a čistit zobák a peří. Potom se někam ztratí a vrátí se odpoledne na další hostinu. Někdy musím krmítko dosypávat i přes den. To se stává, když se jich slétne hodně.
Navštěvují nás nejvíc zvonci, sýkory koňadry i modřinka zavítá, asi čtyři červenky a jeden dlask (ten se ukazuje nepravidelně). Přes den někdy přilétnou i vrabci. Zřídka se ukáže i hrdlička. Ale tu tady nevidím ráda. Všechna semena by nejraději sežrala sama. Pak se v krmítku usadí a ostatní se jí bojí. Přiznám se, že tu plaším.
Jsem ráda, že nás navštěvují.

Foto: Naturfoto a neznámí autoři

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 babča babča | Web | 5. ledna 2009 v 18:38 | Reagovat

jo taky máme takové návštěvníky no a to ti jednou na pergole visel lůj a na tom loji se pásli 3 strakapoudi no a my sme s pošukama na stole měli ohřáté párky ku snídani jak uchyli sme čuměli na ty strakapoudy a kočky nám naše párky zežraly no hlavně jak jim chutnalo potvory

2 Jitka Jitka | Web | 6. ledna 2009 v 18:29 | Reagovat

Taky k nám chodí mraky ptáčků na slunečnici a lůj . Občas přijde i strakapoud. Do krmítka se tak, tak vleze. Yorga nestačí zahánět kočku ze sousedství, která na ně chodí číhat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama