****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.

Výlet do Rakovníka

13. března 2009 v 3:57 |  Co přinesl život
V úterý, 11.3.2009, jsem měla naplánovaný výlet do Rakovníka. Děti jely něco vyřídit, tak jsem se vnutila do auta, protože jsem si už dávno chtěla město prohlédnout.
Cesta nezačala ráno nijak slavně. Když jsem se vzbudila, koukala jsem jak blázen. Chumelilo. Říkala jsem si, že třeba v kraji bude lepší počasí, přece jen bydlím na Vysočině. Nebyla to úplně pravda. Cestou několikrát pršelo, chvilinku vykouklo sluníčko. Ve vytopeném autě mi to bylo celkem jedno. Pozorovala jsem krajinu a povídala si s dětmi. Nestane se nám často, že se sejdeme o samotě a na delší dobu.
První zkouška ohněm přišla v Praze. Ulice rozkopané, samé objížďky. Ulice, které jsem znala jako průjezdné, už průjezdné nebyly. V lepším případě se staly jednosměrkami, které vedly přesně opačně než jsme potřebovali. Syn si asi v duchu říkal, že měl raději zůstat doma a nejezdit do takového labyrintu.
Nakonec jsme se zdárně vymotali a dostali na karlovarskou výpadovku. Ta je tedy rozkopaná strašným způsobem. Začíná to vlastně už na Letné, kde se staví tunel Blanka, pokračuje staveništěm u Strahovského tunelu a táhne se to až na Bílou Horu. Pak už jsme uháněli vcelku dobře. Počasí za moc nestálo, foukal studený vítr, pršelo každou chvíli a celkově byla dost zima.
Ale já jsem si nedala zkazit náladu a sledovala jsem krajinu, protože tamější moc neznám. Hlavu jsem si mohla ukroutit.
V Rakovníku nás přivítala hrozná zima. Děti si odešly vyřídit své záležitosti a já jsem vyrazila s foťáčkem na lov.
Na hřbitově mě upoutala krásná dřevěná zvonice. Byla postavena ve 2. polovině 16. století podle zvonice, která stojí u kostela sv. Bartoloměje na Husově náměstí v Rakovníku. Na šestiboké podezdívce je umístěna dřevěná stavba, která ukrývá celkem tři zvony.
Jenže mi při focení křehly prsty, tak jsem ještě honem vyfotila kostel Nejsvětější Trojice a kapli sv. Rocha. Další fotky jsem pořídila na Husově náměstí. Mariánský sloup, kostel sv. Bartoloměje, Zvonici a Pražskou bránu. Víc jsem nestihla, protože syn pospíchal zpět. Čekala nás dlouhá cesta domů.
Výlet se celkem vydařil. Hlavně jsem byla ráda, že jsem viděla spoustu nových míst a v Praze i místa důvěrně známá.
Přidám fotku ze středečního rána před odjezdem a ostatní vložím do Galerie.
Sněhu ještě během dne připadlo (asi 5 cm) a udržel se do dalšího dne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 13. března 2009 v 12:15 | Reagovat

To je počasíčko jak vymalované! Letos to snad nedá pokoj....

2 Eva* Eva* | Web | 14. března 2009 v 19:06 | Reagovat

Páni, to počasí bylo šílený i u nás. Jdu mrknout do galerie

3 Eva* Eva* | Web | 14. března 2009 v 19:09 | Reagovat

Všechny fotky jsem neprohlídla, nějak blbne blog, ale ten kostel sv. Bartoloměje a Pražská brána, to je nádhera. Je to tam hezké jak najaře, tak v létě, napodzim i v zimě...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama