****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
(Kalendář od Marušky)


Duben 2009

Trochu opožděná reference

28. dubna 2009 v 13:59 Jen tak
V sobotu jsem byla na filmu Líbáš jako Bůh. Je to romantická komedie.

Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Kamila Magálová, Jiří Bartoška, Eva Holubová, Oldřich Kaiser, Nella Boudová, Roman Vojtek, Jaroslava Adamová, Martha Issová, Barbora Hrzánová a mnoho dalších známých herců.

Obsah:
Hlavní hrdinkou filmu je středoškolská profesorka, která řeší prekérní situace v práci i doma, kde žije s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem. Její život dále oživují ovdovělá sestra, syn i zamilovaná babička, ale zejména vztah s lékařem záchranné služby. (oficiální text distributora)

Celkem se mi film líbil, ale asi jsem od něj čekala víc. Měla jsem pocit, že místy ztrácí dynamiku. Tím vás nechci odradit od jeho návštěvy. Pro mě byl už zážitek, že jsem se dostala do kina. V naší vesnici není (pro malou návštěvnost bylo zrušeno) a musí se jezdit do města. Když jste bez auta, je to problém.

V Galerii jsou obrázky z filmu (zdroj: FDb.cz).Magnolie - moje láska

24. dubna 2009 v 11:43 Zahrádka
Magnolie patří mezi moje nejmilejší keře. Za ní jsou hned azalky a rododendrony.
Kdysi jsem jako malá holka viděla magnolii kvést v pražské Stromovce a byla z toho láska na první pohled. Říkala jsem si, že chci mít v budoucnu domek se zahrádkou a určitě s magnolií (kromě dalších květin). Takže se mi vlastně splnil sen.
Jedna taková krasavice mi tu právě kvete.

Kvetoucí zahrádka

24. dubna 2009 v 11:21 Zahrádka
Nemám teď na blog moc času, protože řádím na mé malinké zahrádce. Na podzim jsem trochu zanedbala pletí květinového záhonu. A nadrobila jsem si. Tolik karháku (Bršlice kozí noha) jako já snad nikdo nemá. Poctivě to prohrabuju do hloubky cca 20 cm a vybírám kořínky. Práce je to úmorná a nejde moc rychle. Stejně se stane, že kousíček kořínku přehlédnu, ale to už pak zničím postřikem.
Navíc jsem měla foťák v opravě a spolupráce s vnukem vázne . Proto ani nemám moc fotek, které bych se přidávala. Doufám, že to doženu, než mi všechno odkvete. Alespoň pár obrázků tulipánů a kvetoucí třešně. Ta začala kvést 13. dubna. Je to nějaká ranější odrůda, protože máme první třešně ve vsi.


Let Jurije Gagarina

12. dubna 2009 v 7:59 Zajímavosti

12. dubna 1961 vyletěl první člověk do vesmíru - Jurij Alexejevič Gagarin.
Bylo mu tehdy 27 let. Jeho let kolem Země trval 108 minut.
Pamatuji si, jak jsem s úžasem poslouchala zprávu z rozhlasu o tom, že vzlétl první člověk do vesmíru. Okamžitě jsem si začala z novin vystřihovat všechny články o podrobnostech letu ( i když šlo jen o skoupé informace) a lepila jsem si je do sešitu. Rozhlas během pár hodin vysílal stále dokola novou písničku "Dobrý den, majore Gagarine".
S úlevou jsem přijala zprávu, že Jurij Gagarin šťastně přistál na zemi.
Svět tato zpráva, o letu člověka do vesmíru, úplně ohromila. O to Rusům šlo, chtěli předhonit Ameriku.
Já jsem dál hltala všechny zprávy, plnila sešit výstřižky. Jurij se na všech fotografiích šťastně usmíval. Byl ohromně sympatický.
Byla jsem nadšená, když bylo oznámeno, že Jurij Gagarin přijede do Prahy. Šli jsme se školou také vítat. Moc jsem toho přes davy lidí neviděla. Ale dodnes na to ráda vzpomínám.
Ostatně všude ho vítaly davy nadšených lidí. Lidé ho zasypávali květinami.
Sešit už dávno nemám, ale na Jurije každý rok ráda vzpomínám.
Velikonoce

10. dubna 2009 v 17:30 Jen tak
Všem přátelům a návštěvníkům mého blogu přeji příjemné prožití svátečních dnů.

Zášupšák domácí - neustálý boj se sklerózou

2. dubna 2009 v 14:06 Jen tak
Svět pohádek a skřítků Vítězslavy Klimtové mě okouzlil. Mezi svými vílami, skřítky a jinou čeládkou má jednoho skřítka, který mi obcuje doma. Zášupšák domácí. Co se mě ten střízlík natrápí. Neustále mi něco schovává a já to zaboha nemůžu najít. Poslední jeho kousek je, že mi někam zašantročil návod a záruční list k meteostanici. Potřebuju vyměnit baterie a bez toho dokladu nemůžu zjistit jaké mám koupit. Přece kvůli tomu nepolezu po žebříku ke krabičce (vysílači), kde jsou ty dosluhující. Zvlášť v zimě, kdy byly všude hromady sněhu, to byl dost problém. Ale zase by se mi líp padalo dolů, do měkkého.
A ten malý nezbedník se mi někde v koutě jistě směje. Tyhle alotria na mě zkouší často. Někdy to ale neschová dost důkladně a já to brzy najdu.
Jo, jo, jak se vám tohle stvoření dostane do baráku, je s vámi ámen.
Ilustrace: V. Klimtová