****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.

Pnoucí růže

17. června 2009 v 12:56 |  Zahrádka
Kdysi jsem si vymyslela, že budu mít u branky pnoucí růže. Na jedné straně žlutou a na druhé krásně rudou. Jak jsem vymyslela, tak jsem udělala. Objednala jsem si podle vzorků růží sazenice v blízké zahradnické školce. Máme u nás v létě o pouti tradičně výstavu květin spojenou s prezentací růží z oné školky. Můžeme si objednat i ovocné stromky.
Na podzim jsem růže zasadila, v zimě obalila chvojím, aby nezmrzly a čekala. Na jaře jsem se nemohla dočkat. Růže celkem obstojně rostly, ba dokonce i kvetly. A tady je ten zakopaný pes! Žlutá růže byla krásná, ale červená měla jinou barvu než krvavě rudou. Pak ta červená začala podivně chřadnout a do dalšího roku nevydržela. Zakoupila jsem další sazenici a vše se opakovalo. Takhle jsem vystřídala asi 3 sazenice. Čtvrtá mi rostla celkem obstojně, ale byla růžová a drobnokvětá. To už jsem vzteky skákala metr dvacet. Žlutá zmrzla a nahradil jí klematis. Vzdala jsem se představy růžového loubí u branky. Zbylou růži jsem vykopala, ale bylo mi líto ji vyhodit. Putovala k bývalému chlívku. Tam kvete o stošest a rozrůstá se do šířky i výšky.
A u branky roste úplně jiná růže, taková fialová. Není pnoucí, ale bohatě se rozrůstá. Kdysi jsem si jí vypěstovala pod sklenicí z řízku od sousedky. Ne však vepřového.*Mrk*
Přiletěl i čmelda. Květy jsou drobné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slávek Slávek | Web | 17. června 2009 v 13:31 | Reagovat

:-D tak o pěstování loubí z růží mi povídej:-D..tam, kde jsem ho chtěl mít růže vždycky zašly..i když vše bylo podle doporučení zahradníka:-)..a teď ty "mrtvolky" rostou bez problémů v rokli, kam jsem je vyhodil:-D

2 Eva* Eva* | Web | 18. června 2009 v 16:26 | Reagovat

Hmm, já mám podobný zkušenosti a růžového loubí jsem se dávno vzdala.Poslední růži, která chřadla jsem vykopala a zasadila ji ven..jen tak a světe div se, venku za plotem kvede do krásy!
Zakoupila jsem klematisy, které mi ale vždycky polámala Fanda...Momentálně mám oblouk bez jediného květu. Cosi se po něm pne, ale květy letos nebudou.
U tebe je radost na tu růži pohledět.  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama