****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.

Minulost a současnost 3

20. července 2009 v 14:52 |  U nás
Obchod se smíšeným zbožím byl dříve v domě u Šulců. Později obchod převzala Jednota, ale nevím za jakých okolností. Asi při likvidaci malých obchodníků a zestátnění.
Já pamatuji, že v jejich domě byl ještě obchod, když jsem se přistěhovala. Koupili jste tam chleba, mléko, máslo, mouku, hřebíky, kamna, hrnce. Prostě cokoliv, co bylo do domácnosti potřeba. V prvním patře byla prodejna textilu.
Pro mléko se chodilo s bandaskou, kterou jsme měli opatřenou značkou. To pro případ, že mléko dovezli později. Bandasky jsme nechali v krámě a pak jsme si vyzvedli plné. Prodavačky mléko nalévaly odměrkou z velké hliníkové konve. Později byl zaveden prodej v litrových lahvích. Byla to dřina, tahat plné lahve s ostatním nákupem domů a potom zase vymyté nazpátek. Ještě, že jsem to naložila na kočárek.
Krám byl malý a vůbec nechápu, jak se tam vešlo tolik zboží. Proto se Jednota rozhodla postavit nový obchod. Byl prostorný, světlý, vybavený mrazáky, chladící komorou a velkými sklady. Chodila jsem ho pomáhat uklízet před otevřením v r. 1975. Voněl novotou. Přestěhovala se sem i prodejna textilu, měla samostatné prodejní prostory.
Takto obchod funguje v podstatě dodnes. Jen se zmenšil sortiment (už tu kamna nekoupíte) a výlohy (kvůli úspoře tepla). Úroveň prodeje v posledních letech není nic moc. Hřeší na to, že je to jediný obchod a ne každý může jet nakoupit autem do města.
Šulcův obchod dříve, když se tam prodávalo a nyní (už je obchod v novém).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | Web | 20. července 2009 v 15:53 | Reagovat

Super foto. Fotky jsou vlastně naše ztracená paměť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama