****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
Škola v novém hávu

2. září 2009 v 1:34 |  U nás
Prvního září 2009 přivítala žáky z obce a okolí nově vyhlížející budova základní a mateřské školy. První etapu projektu Energetická optimalizace budov ZŠ se podařilo dokončit v termínu. Realizace obnášela výměnu oken a vchodových dveří, provedení konstrukce sedlové střechy namísto původní ploché, obložení obvodových zdí izolační vrstvou, nanesení omítky a nátěr fasády. Hlavní budova je teď mnohem pohlednější. Příjemné teplé odstíny oranžové a žluté fasády doplňuje veselá červeň na střeše a stříšce nad vchodem.
Práce začaly v prosinci 2008 a vše se odehrávalo za plného provozu školy. Cílem je totiž výrazné zlepšení tepelných vlastností budovy a snížení nákladů na vytápění až o 10 tisích Kč ročně. Díky hospodárnějšímu vytápění bude do vzduchu unikat až o 70 tun méně škodlivých emisí..
Celkové náklady na tuto investiční akci činí skoro 11 milionů Kč (8 mil. Kč přispěla Evropská unie, půl milionu Kč získala obec ze Státního fondu životního prostředí a zbytek uhradila ze svého rozpočtu obec).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 anu anu | 15. září 2009 v 9:55 | Reagovat

pěkná školička,ještě že už do ní nemusím chodit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama