****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
Karel Gott dostal vyznamenání

29. října 2009 v 3:00 |  Herci a osobnosti
Včera, u příležitosti státního svátku, udělil prezident republiky Václav Klaus Karlu Gottovi Medaili Za zásluhy I. stupně - za zásluhy o stát v oblasti umění. Konečně se tedy Karlu Gottovi dostalo ocenění, které mu jistě právem náleží. Za jeho krásné písničky a radost, kterou jimi rozdává. Nejen u nás, ale i v zahraničí. Za svou více jak čtyřicetiletou kariéru získal 34 Zlatých slavíků a řadu dalších ocenění.

Josef Váňa, náš nejznámější žokej, dostal vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti sportu. Je šestinásobný vítěz Velké pardubické. Celý svůj život zasvětil dostihovému sportu jako jezdec, trenér a chovatel koní. Závodí od roku 1979 a stal se legendou mezi sportovci.
Dalším oceněným je kardiolog Prof. MUDr. Michael Aschermann DrCs. Byl vyznamenán Medailí Za zásluhy II. stupně. Je přední český kardiolog, průkopník moderních vyšetřovacích a léčebných metod ve svém oboru, autor rozsáhlého vědeckého díla a pedagog, který vychoval mnoho nových lékařských odborníků. Byl dlouholetým předsedou České kardiologické společnosti, dnes je jejím místopředsedou. Je členem řady domácích i zahraničních vědeckých společností a držitelem mnoha vědeckých a pedagogických cen. Stát se lékařem kardiologem si předsevzal již v mládí, proto studoval medicínu a dosáhl takových výborných výsledků ve své práci.
Všem vyznamenaným od srdce gratuluji a přeji hodně elánu do další práce!!!


Foto: M. Říhová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hadimrška Hadimrška | 31. října 2009 v 13:34 | Reagovat

Oni všichni mají nějaké připomínky, ale kdyby dostali dopis z hradu, určitě by tam dříve i nyní pěkně rychle pospíchali. Krásný den. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama