****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.

Protipovodňové opatření

26. listopadu 2009 v 15:48 |  U nás
Dne 23. května 2005 postihla naší obec ohromná povodeň. Voda se valila z Železných hor dolů a bylo jí tolik, že rybník nad vsí jí nestačil pobrat a zalila větší část obce. Nejvíc byla postižená část u Klimše. Zničila všechno, co se jí dostalo na dosah. My sami jsme měli ve sklepě přes 1,30 m vody. Jak to vypadalo, vidíte na snímcích (asi jsou pořízené mobilem).
Po povodni navštívili obec zástupci kraje a slíbili pomoc. Mělo jít hlavně o vyčištění rybníka od bahna a úpravy hráze. Dlouho se nic nedělo, až letos na podzim přijela firma a začala stavební práce. Z rybníka bude odvedena voda do polí mimo obec, aby se případně rozlila na pole. K tomu je potřeba vedle rybníka na místní komunikaci vybudovat most a pod ním odtokový kanál.
Byla jsem se tam podívat. Díra je to jak po výbuchu bomby. Až se mi při pohledu dolů točila hlava. I v sobotu se tu pracovalo na šalování. Celá stavba má být hotova (bude se stavět ještě jeden most níž, pod hlavní silnicí) příští rok na jaře.
Doufám, že už nás proto nečeká žádné překvapení, když bude vydatně pršet. Pokud nám nenateče voda do domu kanalizací, jako tomu bylo vloni a předloni.
Tady jsou snímky ze stavby.
Příjezd k budovanému mostu.
Skruže pro odtokový kanál.
A tady je teď hlavní stavba.
Základová deska pro skruže, v pozadí rybník.
Tady bude most.
Tudy proteče už dost vody.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 26. listopadu 2009 v 17:47 | Reagovat

Nikdy jsem povoděň Bohudík nezažila, na těch fotkách je to hrozný.  :-x
Taky přeju pěkný podvečer, nebo už večer?  :-D

2 Lucka Lucka | Web | 26. listopadu 2009 v 18:05 | Reagovat

Mám živě v paměti povodně z roku 2002. Jela jsem normálka do Berouna do práce a drahá polovička mi volá na mobil, abych se rychle vrátila. Ťukala jsem si na čelo, co blbne...a on byl celý Beroun pod vodou.  O_O  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama