****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
Rudolf Jelínek slaví 75. narozeniny

27. února 2010 v 10:08 |  Herci a osobnosti
Rudolf Jelínek se narodil 27. února 1935 v Kutné Hoře. Má čtyři mladší sourozence. Od mládí se věnoval divadlu. Hrál v ochotnickém spolku v rodném městě. O herecké kariéře ale nikdy nepřemýšlel. Vždycky si představoval, že bude učitelem tělocviku nebo inženýrem. Rád sportoval.

Nastoupil na DAMU. V roce 1957 absolvoval. Po absolutoriu natoupil k Beskydskému divadlu v Novém Jičíně. Vystřídal několik divadelních angažmá. V roce 1963 přišel do Prahy, do Divadla S.K. Neumanna. Pak přijal angažmá na Vinohradech, tady vystupoval v letech 1973-2002. Nyní působí v Divadle pod Palmovkou a v Divadle na Jezerce.

Hercovou první ženou byla Jarmila Hlavatá. S ní má dvě děti, Marka a Báru. Je dědečkem pěti vnoučat. První žena mu zemřela v roce 2000. Herec se po druhé oženil. Jeho druhou ženou je Martina Růžičková, dostihová trenérka a žokejka, která čtyřikrát jela i Velkou Pardubickou.

Mezi jeho první filmy patří Smrt v sedle. Pak následuje dlouhá řada dalších - např.: Král Šumavy, Baron Prášil, Vánice, Atentát, Hříšní lidé města pražského (TV seriál), Zatykač na královnu, Kronika žhavého léta, Motiv pro vraždu, 30 případů majora Zemana, Tajemství proutěného košíku, Dobrá voda, Panoptikum města pražského, Rodáci, Dobrodružství kriminalistiky, Náhrdelník, Četnické humoresky (vše TV seriály), Člověk v ZOO a Obsluhoval jsem anglického krále (to je zatím jeho poslední film).
Věnuje se rovněž dabingu.
Všechno nejlepší!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | E-mail | Web | 28. února 2010 v 19:09 | Reagovat

Umí zahrát každou roli. Jak klaďase, tak lumpa. Mám ho ráda a přeji mu dobré zdraví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama