****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
(Kalendář od Marušky)


Květen 2013

Nemocnice v Havlíčkově Brodě - Emergency

29. května 2013 v 14:59 U nás

Dnes jsem byla na kontrole v nemocnici v Havlíčkově Brodě. Využila jsem toho, že pavilon Emergency je již v provozu a vyfotila ho. Psala jsem o něm zde a zde.
Pavilon byl zprovozněn 5.12.2012, článek zde.
Jen mi na střeše chybí plocha pro přistávání helikoptéry. Možná je skryta nebo nakonec nebyla postavena. To jsem si v nemocnici neuvědomila, zeptala bych se. Vyfotila jsem vnitřní prostory, kterými se dá projít do hlavní budovy. Vlevo jsou ordinace interních lékařů. Vpravo je příjemné posezení pro návštěvy nebo čekající pacienty. Za sloupem je vidět recepce.

Hlavní vchod.


Napojení na hlavní budovu nemocnice.Pohled z druhé strany, kde je atrium a lavičky.


Zcela bez povšimnutí je na zdi u jednoho rohu tato pamětní deska. Narazila jsem na ni náhodou.
To je z dnešního dne vše.


Bílá orchidej

28. května 2013 v 17:39 Pokojové květiny

K narozeninám jsem dostala nádhernou bílou orchidej - zde.
Celé dlouhé měsíce mi dělá v jídelně společnost. Radost mám z jejích velkých květů. Až dnes jsem pozorovala, že už dva květy zvadly a jeden upadl. Vzhledem k tomu, že kvetla již před mými narozeninami, dá se říct, že kvete už minimálně 3 měsíce. Vyhnala nový list a já doufám, že až si trochu odpočine, vyžene i květní stvol.Kalanchoe

28. května 2013 v 17:27 Pokojové květiny

Na svátek matek jsem dostala malou kytičku - Kalanchoi. Takto kvetla 12. května - zde.
A takto kvete v těchto dnech. Už se pěkně rozvila.Doufám, že se mi podaří ji uchovat i do dalších let.


Procházka po zahrádce

28. května 2013 v 17:16 Zahrádka

Dnes vám ukáži, co na zahrádce zase nového roste. Nejvíc plevel. Smějící seStračka modrá - květenství.


Oměj šalamounek.


Keřík, u kterého jsem zapomněla jméno.Meruzalka.


Žluté kosatce. Foukal vítr, tak je fotka mázlá.


Kdoulovec.Jeden ze dvou květů. Mám z něj velkou radost, protože kdoulovec se po přesazení dlouho ujímal a vzpamatovával. Občas mi ho vnuk při sekání trávy líznul.


Plody mahonie po odkvětu. Budou z toho modré kuličky, které jsou velmi ozdobné.


Astilbe.


Kuklík. Kvete červeně.


Orlíček.


V zimní zahradě se ke kvetení chystá žlutá lilie.Mám tam také korýtko s netřesky.


Drobotina z líhně

27. května 2013 v 15:34 Naše hospodářství

V bedně na chodbě máme k odchovu drobotinu z líhně. Jsou tam pohromadě kuřátka různého stáří a barev s kachňátky. Až povyrostou a oteplí se, půjdou za staršími do hospodářství na pole.
Žárovka asi vydává dost světla, vůbec mi nefungoval blesk. Doufám, že si i podle horších fotek uděláte obrázek o našich švitořilkách. Bude se mi po tom pípání stýskat.


Trochu humoru v obrázcích

25. května 2013 v 12:49 Vtipy

Pár obrázků, které se mi líbily a některé jsou vtipné.
Protože mám doma nepořádek, jdu uklízet. Mějte se!


Bordel v obýváku.Zdroj: internet a www.ulistein.de

Diplomy ze soutěží

25. května 2013 v 11:28 Různé

Dnes budu za chlubilku, protože si mi sešly tři diplomy.


První je od Nattynky. Diplom má roztomilou žabičku, která jde na ryby.
Nattynko, moc za něj děkuji. Usmívající se


Druhý je od Milana za určování zahraničních filmů podle obrázku.
Milane, děkuji. Usmívající se


Třetí jsem dostala od Máří Kosáčka.
Máří, moc děkuji. Usmívající se


Rozkvetlá polopoušť Namaqualand

24. května 2013 v 8:21 Cestování

Když rozkvete polopoušť, je to zázrak

Na konci srpna a na začátku září se severozápadně od Kapského Města stane každý rok malý zázrak. Rozkvete polopoušť. A to takovým způsobem, že to skutečně vypadá jako zákrok shůry. Vyprahlou pustinu Namaqualand promění deště v pohádkovou krajinu plnou barevných květů. Počtem rostlinných druhů a bohatstvím sukulentů je tento polopouštní biotop naprosto jedinečným místem nejen v Africe.


Namaqualand se pyšní největší koncentrací letniček a sukulentů kvetoucích v jednom termínu na světě. FOTO: Archiv CK Marco Polo

Pět tipů pro návštěvu Namaqualandu:

V pobřežní části Namaqualandu narazíte často na pštrosí rodiny. FOTO: Archiv CK Marco Polo

1. Vyrazte začátkem září. Je velká naděje na sluncem prozářené dny, a i když je ranní chladno (10-12 C), je přes den velmi příjemně.
2. Směřujte do Namaqua National Park, ale neberte návštěvu této rezervace jako jediný cíl. V okolí Kamieskroonu a Springbok je množství malých louček, rozkvetlých do mnoha barev a i samo městečko Kamieskroon hraje barvami.
3. Dovolte si ten luxus, natáhnout se v květinové louce na záda a vnímejte barvený svět a modrou oblohu. Staňte se na okamžik součástí té nádhery.
4. Vybavte se vším potřebným pro piknik a užijte si pikniku s výhledem do krajiny plné barev.
5. Kouzlo je v detailu. Nezapomínejte na to. Dovolte sami sobě vnímat i jednotlivé květina a sukulenty. Překvapí vás jak pestré je osazenstvo Namaqualandu.

Většina návštěvníků Kapského Města vyráží na výlety na jih a na východ. Mys Dobré naděje na jihu a slavná Garden Route na východ od Kapského Města jsou velmi oblíbenými cíli během celého roku. Kdo se ale chystá na jih Afriky na konci srpna nebo na začátku září, měl by si vyšetřit dva tři dny navíc a měl by vyrazit i na severozápad, směrem k hranicím s Namibií, do Namaqualandu - země pradávného afrického kmene Nama.

Pro každou oblast Namaqualandu je charakteristická určitá barva květů. Někde převládá bílá, jinde oranžová se žlutou a v jiné oblasti růžová. Podle botaniků má barva květů vliv na výběr opylovačů. FOTO: Archiv CK Marco Polo

Když mi jeden z mých jihoafrických kamarádů stále dokola opakoval, že jedna z nejkrásnějších věcí, které kdy ve svém životě viděl, byly rozkvetlé pláně Namaqualandu, nechtělo se mi tomu moc věřit. Procestoval křížem krážem celou jižní Afriku a i ze zbytku světa už viděl opravdu pěkný kus. Proč by mu právě rozkvetlá louka měla vyrazit dech? "Je v tom obrovská síla přírody. Vzdor, touha dát o sobě vědět, poezie a krása vzešlá z prachu, písku a kamene!" vysvětloval mi. Chlápek, co už zažil ledacos, se přece nepoddá sentimentu jen tak pro nic za nic. "Takoví jsme my, Afrikánci, nikdy jsme nic nedostali zadarmo, všechno jsme si museli vyvzdorovat. Často proti celému světu. A přitom máme pořád dobrou náladu a kveteme," dodal.

Návštěva jednotlivých rezervací v oblasti Namaqualandu může být spojena i s pozorováním zvířat. Oblast je bohatá na různé druhy antilop. FOTO: Archiv CK Marco Polo

Namaqualand je vyprahlý polopouštní region o rozloze více než 47 000 km2 (60% rozlohy České republiky). Území se dá podle charakteru krajiny rozdělit do tří teritorií: písečné pobřeží Sandveld, pahorkatinu Hardeveld a planinu Little Bush. Všechna tři teritoria jsou nesmírně zajímavá. Pobřežní písečná krajina se táhne až do hloubky 50 km do vnitrozemí a šplhá až do nadmořské výšky 300 metrů. Pahorkatina Hardeveld s nejvyšší horou Rooiberg Peak (1706 m.n.m.) a planina s typickou horskou buší.
Pokud je hlavním důvodem kvetení rostlin lákání hmyzích opylovačů, musí rozkvetlá kolonie letniček a sukulentů působit jako nesmírně silný magnet. Tady včely a motýli opravdu neví, kam dřív skočit. Zvláštností je i to, že rostliny, které nepatří k příbuzným čeledím, vytváří podobné květy, aby tak podpořily výsledný dojem skupinového kvetení.

Barvy, barvy, barvy... to je Namaqualand v období květu - srpen a září. FOTO: Archiv CK Marco Polo

Ačkoliv oficiální květinová trasa "Namaqualand Flower Route" leží nějakých pět hodin jízdy autem na sever od Kapského Města, můžete se pokochat fenoménem rozkvetlé polopouště i mnohem blíže k městu. V malé přírodní rezervaci Posberg Nature Reserve uvidíte louky rozkvetlých letniček s převahou bílé a oranžové barvy, orámované nízkými kopci a divokým skalnatým pobřežím Atlantiku. Jde o soukromou rezervaci, která má velmi striktní omezení pro pěší pohyb v době kvetení a doporučuji rezervovat si vstupenky pro pěší prohlídku předem. Pěší prohlídka je dlouhá cca 14 km a při dobrém počasí je to skvělá zastávka.
Kdo si ale udělá čas, může se vydat až do srdce Namaqualandu, mnohem více na sever, až za městečka Garies, Kamieskroon, Springbok a Port Nolloth. Během cesty určitě zastavte na několika místech, která stojí za to. Jen necelých 20 km od městečka Kamieskroon najdete rezervaci Skilpad Wildflower Reserve. 1 000 ha plochy, ostře žluté a oranžové květy gazánií, ideální cesty pro horská kola a dlouhé treky. Skilpad patří bezesporu k hlavním centrům rozkvetlého ráje Namaqualandu.

Klienti CK Marco Polo bydlí během návštěvy Namaqualandu ve speciálně zřízeném kempu, s velmi kvalitním zázemím. FOTO: Archiv CK Marco Polo

Hlavním cílem cesty do Namaqualandu bývá Geogap Nature Reserve. Dramatická horská krajina je zajímavá sama o sobě, a když je navíc "obarvená" zářivě fialovou, žlutou, oranžovou a růžovou barvou květů letniček, je nesmírně fotogenická. Na území rezervace bylo evidováno téměř 600 druhů rostlin.

Pěší treky v Namaqualandu umožní nejen pohodlné fotografování květin a krajiny, ale poskytují i možnost setkání s drobnou faunou. FOTO: Archiv CK Marco Polo

Návštěva Namaqualandu určitě stojí za to, ale je potřeba si na ni udělat dost času a prožít ji v klidu a bez zbytečného spěchu. Je také třeba vědět, kam se vydat a nenechat vše jen na šťastné náhodě.


Autor: Jan Papež, CK Marco Polo (Novinky.cz)

Plicník lékařský

23. května 2013 v 17:48 Zdraví

Plicník nám posílí plíce!

Plicník dostal své jméno právem. Těžko najdeme rostlinu, která by naše plíce hojila a posilovala účinněji. Půvabné květy sladce voní i chutnají - zkrátka výtečná medicína. Nálev si můžeme připravit z čerstvé i sušení natě, mladé lístky plicníku jsou skvělou přísadou i do jarních očistných salátů.


Plicník lékařský (Pulmonaria officinalis)

Český i latinský název napovídá, že k léčení plicních chorob vhodnější rostlinu nenajdeme:
 • Dýchací cesty účinně dezinfikuje a zároveň hojí a uklidňuje.
 • Zmírňuje vyčerpávající dráždění ke kašli.
 • Pomáhá při zahlenění průdušek, chrapotu a bolestech v krku.
 • Odhleňujicí a tišicí účinky lze využít i při astmatických potížích.
 • Hojit a regenerovat může nejen sliznice cest dýchacích, ale i trávicích.
 • Při zevním užití léčí špatně se hojící ranky či hemoroidy.
 • Příznivý vliv má i na lymfatický systém.
Užívaná část

Kvetoucí nať sbíráme od dubna do května, sušíme rychle a opatrně ve stínu, uměle nejvýše při 40 °C. V zimě se bude sušená velmi hodit, ale pokud potřebujeme pomoc plicníku i nyní, nálev bude účinný a lahodný i z čerstvé nati.
Mladé zelené lístky plicníku jsou velmi zdravou a chutnou součástí jarních pročišťujících salátů.

Účinné látky

Léčivé účinky má plicník díky obsahu slizových látek a saponinů, tříslovin, kyseliny křemičité, která posiluje tkáně, a hojivého allantoinu.

Podávání

 • Při plicních onemocněních, zánětu průdušek a kašli užíváme třikrát denně po doušcích nálev ze lžíce řezané natě na šálek vody.
 • Silnějším odvarem můžeme kloktat při zánětech dásní, aftech a bolestech v krku nebo jej používat k oplachování.
 • Na suchou popraskanou kůži či rty působí dobře plicníkový olej - sekaná nať vylouhovaná v kvalitním, za studena lisovaném oleji.
Výskyt

Plicník najdeme v listnatých lesích především střední Evropy, od nížin do podhůří. V polostinném koutě zahrady s humózní půdou jej můžeme i pěstovat - jeho pohledné květy si nezadají s mnohými okrasnými rostlinami.

Zdroj:
Pro Receptář Jana Martinková, foto archiv


Vtipy na středu

22. května 2013 v 21:25 Vtipy

Jednou pozdě v noci se opilec chlubí kamarádovi novým bytem. Když vejdou do obýváku, kamarád si všimne velkého mosazného gongu. "Na co máš ten gong?" ptá se zvědavě.
"To není gong, to jsou mluvící hodiny." ....
"Mluvící hodiny?" diví se kamarád .
"A jak fungujou?" "Sleduj!"
Vezme palici a vší silou práskne do gongu. Ten se samozřejmě rozezvučí na celý panelák.
Na to se z vedlejšího bytu ozve : "Ty ses snad zbláznil, magore, jsou tři hodiny ráno."Žena vyčítá muži: " Mohl bys pro mě něco udělat, abych nemusela stále chodit domů přes ten les? Večer tam bývá tma, co když mě tam někdo znásilní?"
"Neboj, taková tma nikdy nebude!"


"Proč jsi nebyl včera ve škole?" ptá se učitelka žáka. "Musel jsem dovést krávu k býkovi."
"A to to nemohl udělat tvůj otec?"
"Ne! To musel udělat býk."


Počítačový maniak vypráví kamarádům: "Přijdu domů a vidím svoji manželku s cizím chlapem v posteli. Podívali se na mě a pohled v jejich očích byl tak posměšný, až mě zamrazilo. Zmocnila se mě strašná předtucha. Běžím k počítači a opravdu! "Ty svině mi změnily heslo!"


Do obchodu vběhne žena, v obou rukách nákupní tašky a dole oblečená jen do kalhotek, se ptá vedoucího: "Prosím vás, nenašla se tady sukně, které se držely tři děti?"


Rybář chytí rybku a ta najednou promluví: "Když mě pustíš, splní se ti tři přání." Rybář na to kouká jako zjara, a ještě než se vzpamatuje z překvapení, vykoukne z vody jiná ryba a povídá: "Nepouštěj jí, kecá."


Hrají dvě blondýnky hru, na co zrovna myslí. První se ptá: "Je to věc?" Druhá odpovídá: "Ano." "Dá se s tím telefonovat?" "Šílíš? S popelníkem?!"


Profesor matematiky zaklepal na dveře svého přítele lékaře. Poseděli, popili whisky a když se profesor po třech hodinách loučil, zeptal se ho lékař jen tak mimochodem: "A jak se má manželka?" "Proboha!" vykřikl profesor. "Vždyť proto jsem přišel, leží doma na koberci a chroptí!"


Na vlakovém nádraží hlásí rozhlas: "POZOR, POZOR, vlak z Trnavy bude mít 97 minut zpoždění!" Blondýnka vztekle dupne a říká: "Sakra, skoro hodinu!!!!"


Lékaři se dlouho radí nad pacientem a nakonec se rozhodnou pro okamžitou operaci. Pacient ale protestuje: "To radši umřu, než abych se nechal operovat!"
"Jen se nerozčiluje, obojí se dá krásně spojit!"
Obrázek: internet

Azalky na zahrádce

20. května 2013 v 14:29 Zahrádka

Dnes došlo na focení rozkvetlých azalek a rododendronu.
Po včerejší večerní bouřce je dnes polojasno. Využila jsem chvilky, kdy bylo slunce za mraky a fotila jsem. Nejsou pak přepaly na fotkách.


Začnu touto azalkou. Nějak se jí na tomto místě nedaří. Kvete jen slabě. Přesadit nejde, protože pod azalkami a jehličnany je fólie a dřevěné štěpky. Kdybych dobývala azalku, potrhám celou fólii. Zkusím ji zastřihnout. Třeba obrazí.


Tato je obsypaná květy.
Tahle mi dělá každý rok radost. Pěkně kvete, je vysoká a jen září do dálky.Vlevo odkvétá fialový zakrslý rododendron. Pokus o celkový pohled.


Uprostřed je rudá azalka. Dost namrzla, ale přece jen pár květů má.Růžová vlevo dole také nějak odpočívá a moc nekvete. Ale ostatní to vynahradí.


Fialový rododendron se chystá na kvetení. Letos má pěkně nasazeno. Jen mě mrzí odstín. Chtěla jsem fialovou, jakou je možné vidět na rododendronech v Jablonci n.N., v Liberci, v Libverdě. Nevyšlo to, je trochu do růžova.Můj milovaný cedr. Vloni mi skoro zmrzl. Ale vzpamatoval se. Jsem moc ráda.
To je pro dnešek vše.
Mějte hezké odpoledne a večer!


Přečetla jsem 4

20. května 2013 v 6:23 Moje četba

Večer jsem dočetla knihu Jiřího a Ondřeje Suchých - Pan Werich z Kampy.
Anotace distributora:
Bratři Jiří a Ondřej Suchých se nezávisle na sobě setkávali na Kampě s Janem Werichem. O těchto setkáních vydávali během uplynulých třech desetiletích svědectví v řadě článků, úvah a knižních kapitol, které teď shrnuli a doplnili o další vzpomínání. Kniha obsahuje řadu dosud nikde nezveřejněných a často unikátních fotografií.


V první části na pana Wericha vzpomíná Jiří Suchý. Většina vzpomínek se vztahuje k Osvobozenému divadlu, jehož obdivovatelem Jiří Suchý byl.
V druhé části jsou vzpomínky Ondřeje Suchého. Jsou zde obsaženy v krátkosti dopisy Voskovce a Wericha, dopisy mezi p. Werichem a O.Suchým. V kostce filmografie p. Wericha. Zde mě překvapilo, že hrál i v zahraničních filmech. A poměrně dost málo známých fotografií.
Knížku jsem se zájmem přečetla. Je trochu jiná než knihy o p. Werichovi, které jsem dosud četla.


Najdi kočku! 23

19. května 2013 v 14:56 Piškuntálie

Z neskutečné lenosti cokoliv napsat, z totálního výpadku něco vymyslet, z nedostaku témat a z únavy vám zase dám hledat kočiny.
Navečer, až nebude na azalky pražit slunce je vyfotím a ukážu.
Rozluštění z minule:Tyto kočky většina z vás našla. Nyní nové obrázky.První je lehká, tu objevíte hned. Přeji mnoho zdaru!Foto: FB - Bydlím u své kočky

Co jsem komu udělala?

15. května 2013 v 23:07 Co přinesl život

Nevím, co jsem komu provedla, ale od včerejška mi nechodí upozornění na vaše nové články ani na komentáře.
Včera, pokud jsem zjistila, nějak celostátně zlobil internet. Že by se něco pochroumalo? Nebo zase zlobí Blog.cz?
Vyčkám ještě jeden den a pak se budu muset asi znovu přihlásit k odběru novinek na vašich blozích. Ale co udělám s komentáři, to netuším. Budu muset nahlížet neustále na svůj blog. Zamračený
Tyhle zádrhele už mě štvou.Dnešní zahrádky

15. května 2013 v 22:28 Zahrádka

Co kvete u nás jsem vám už představila. Dnes jsem objevila jen kvetoucí cesmínu a ještě kvetoucí zakrslý rododendron. Azalky se stále chystají. Bude to každým dnem.
Proto jsem trochu pytlačila u sousedů.Včelky jí obletují, tak jsem zvědavá, jestli se dočkám na podzim ozdobných červených kuliček.

Šeříky u sousedů a ještě skalka u jiných sousedů.


Naše ulice je asi třicet let stará. Jsou tu postaveny pěkné domky. Jen skoro v sousedství našeho domu stojí tato "stavba století". Stavebník začal ještě dříve než my a my už bydlíme skoro třicet let. Všimněte si vkusné břízkové výzdoby na verandě.


A toto už jsou fotky z konce ulice u fotbalového hřiště. Jak vidíte, je naše obec řepkou doslova obklíčena. Je i na druhém konci vsi. Mě zaujaly hlavně mraky.
V pozadí (na obzoru) je Hradiště kudy vedla Liběcká stezka. Za kopcem je městys Libice nad Doubravou. Tam by byly objekty k focení. Ale je to pro mne příliš daleko. Tam nedojdu. Ono se to na fotce nezdá.
Tady končí moje dnešní procházka.


Zahrádka včera a diplom

15. května 2013 v 21:47 Různé

Než jsme včera jeli do Havl. Brodu, cvakla jsem kamzičník a lesní jahůdky. Ty se mi objevily na zahrádce, zdárně se rozrůstají a zrovna kvetou.To červené nejsou jahody, ale okvětní lístky z tulipánů, které již odkvetly.


Milan má na Facebooku soutěže. Jedna už skončila, tak jsem dostala diplom. Další soutěže ještě pokračují a budou nové.


Dnešní výlet

14. května 2013 v 21:44 Zdraví

Na dnešní odpoledne jsem se moc těšila. Čekal mě výlet do Havl. Brodu do Solné jeskyně. Vyhrála jsem dárkový poukaz na jeden pobyt.


Domluvila jsem se s dcerou, že pojede se mnou. Obě jsme astmatičky, tak nám jeskyně jen prospěje. Jenže by to asi chtělo pobyty opakovat víckrát.
Z letáku Solné jeskyně: Solná jeskyně je originální účinnou a čistě přírodní léčebnou metodou zvanou haloterapie. Smyslem tohoto zařízení je poskytnout návštěvníkům pobyt v prostředí vysoce nasyceném minerály a stopovými prvky, které uvolňují z všudypřítomné soli kamenné a soli z Mrtvého moře. Inhalace solí prosyceného vzduchu je doporučována jako podpora při léčbě a prevenci některých onemocnění:
 • horní a dolní cesty dýchací - astma, alergie
 • kůže - lupénka, ekzémy, vyrážky
 • srdečně-cevní onemocnění
 • snížená funkce štítné žlázy
 • poruchy imunity
 • poruchy nervového systému - deprese, stres, stavy vyčerpání
Pobyt v jeskyni trvá 45 minut. Je doprovázen světelnými efekty, relaxační hudbou a ptačím zpěvem.
V jeskyni se nesmí fotit, ale pan majitel mi pár snímků dovolil.
Pokud se chcete podívat na dokonalé fotografie, mrkněte zde.
Solná jeskyně má i internetové stránky - www.solnajeskyne-hb.cz.Lehátka jsou polohovatelná a velmi příjemná na dotyk.
Použitím blesku se ztlumí barevnost světel ve stropě.


Bylo to velmi krásné odpoledne. Snad si návštěvu zopakuji.


Nová choroba

14. května 2013 v 8:14 Došlo mailem

Nedávno mi byla diagnostikována následující choroba - VPDSP:Věkem Podmíněný Deficit Soustředění Pozornosti.

Projevuje se například takto:
Rozhodnu se zalít zahradu.
Když jdu k hadici na zdi garáže, všimnu si, že i auto potřebuje opláchnout.
Jdu si pro klíče od auta, abych ho vyvezl na prostor před garáží.
Ovšem přitom uvidím na stolku v předsíni neotevřenou poštu.
Asi bude rozumné se podívat, jestli tam nejsou nějaké složenky k zaplacení.
Položím klíče od auta na stolek a začnu probírat poštu.
Přitom vidím řadu reklamních letáků a jdu je hodit do odpadkového koše v kuchyni.
Vidím, že je plný, takže letáky položím na kredenc a jdu vyhodit odpadky z koše do kontejneru na ulici.
Přitom si uvědomím, že vedle kontejnerů je schránka na dopisy, takže by bylo dobré hned dát do schránky i ten dopis, co jsem večer psal.
Jdu si tedy pro něj do pokoje.
Na stole u dopisu leží hrnek s kávou, kterou jsem před chvílí pil.
Vezmu ho do ruky a cítím, že káva už vychladla.
Nevadí, uvařím si nový hrnek kávy. Vezmu hrnek a jdu do kuchyně.
Cestou vidím, že kytka ve váze začíná uvadat.
Tak položím hrnek na parapet a chci vzít vázu a napustit do ní čerstvou vodu.
Přitom uvidím na parapetu své brýle, které jsem hledal ráno.
Musím si je dát na svůj pracovní stůl, abych o nich věděl.
Ale nejdříve přece jen doliju vodu do vázy.
Položím brýle, vezmu vázu do ruky a vidím, že za vázou leží dálkové ovládání od televize.
Proboha, zase ho budeme večer hledat. Musím ovladač položit k televizi v obýváku.
No, ale to počká, napřed je přece nutno dolít vodu do vázy.
Jdu do kuchyně a napouštím vodu. Přitom mi vyšplouchne na kuchyňskou linku. A trochu i na podlahu.
Jdu do koupelny pro hadr, abych to utřel.
Pak se vracím do předsíně a přemítám, co jsem chtěl udělat.
K večeru:
zahrada není zalitá, auto není umyté (a nemůžu k němu najít klíče), na okně je hrnek se studenou kávou, kytky ve váze jsou už úplně zvadlé, dopis není vhozený do schránky (a taky ho nemůžu najít), ztratily se mi brýle a televizi musíme ovládat ručně, ovladač je bůhví kde.
Divím se, že nic není hotovo, když jsem se celý den nezastavil a jsem docela utahaný.
No nic, jdu zkontrolovat došlé maily.
Jo, a nesmějte se, jestli tyhle stavy neznáte! Váš den se blíží!!Diplom od Vendy

13. května 2013 v 13:51 Různé

U Vendy na blogu se hádaly staré české filmy podle stručného popisu děje. Protože jsem televizní divák celkem stálý a hlavně často sleduji staré české filmy, daly se filmy celkem snadno určit.
Můžete to zkusit zde.
Za své hádání jsem získala od Vendy krásný diplom.


Vendy, moc za diplom děkuji a také za zajímavou soutěž. Usmívající se


Najdi kočku! 22

12. května 2013 v 23:33 Piškuntálie

Rozluštění:Gratuluji všem, kteří uhádli! Usmívající se

Další dva obrázky.Přeji dobré oko! Dnes je to lehké.Foto: FB - Bydlím u své kočky