****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.
(Kalendář od Marušky)


Prosinec 2013

Přání k Novému roku

30. prosince 2013 v 12:24 VánoceVšem přátelům, známým i náhodným návštěvníkům blogu přeji šťastné vykročení do nového roku 2014.
Hodně štěstí a hlavně zdraví Vám všem vinšuji.

Jarmila Usmívající se

Soukolí osudu rychle se točí,
hodiny odbíjí... Jak ten čas frčí!
Važme si proto každičké vteřiny,
jako by příští rok pro nás byl jediný...
Proto se radujme z každičké drobnosti,
za hlavu hoďme veškeré starosti!
Ať je ten příští rok plný dobrých zvěstí,
přejme si navzájem lásku, zdraví, štěstí!
Obložené mísy

28. prosince 2013 v 14:19 Došlo mailem

Došla mi mailem série obrázků obložených mís.
Pro inspiraci vám je ukáži jen ve zlomku. Ostatní jsou k prohlédnutí v Galerii - zde.


Doufám, že vám mísy dodaly inspiraci pro silvestrovské pohoštění.

Dobrou chuť! Usmívající se


Najdi kočku! 41

28. prosince 2013 v 0:33 Piškuntálie

Minulé obrázky uhodl Patrik. Gratuluji. Usmívající se
Vkládám pro připomenutí:A dva vánoční:Přeji dobrý zrak! Usmívající se

A dále přeji pohodové dny! Usmívající se


Foto: FB - Bydlím u své kočky

Přání k Vánocům

22. prosince 2013 v 0:15 VánoceVšem přátelům, známým, návštěvníkům blogu i náhodným příchozím přeji příjemné prožití svátků vánočních.
Aby jste je prožili v pohodě a ve zdraví a splnila se Vám všechna přání.

JarmilaPekanové ořechy

19. prosince 2013 v 16:43 Příroda


Kde rostou pekanové ořechy?


Ořechovce jsou zajímavé stromy s cenným dřevem. Využívána je i jejich kůra, která se sama v pásech odlupuje. Nejoblíbenější jsou však ořechovce pekany, vyšlechtěné do stovek odrůd…
Rod Carya (již zapomenuté synonymum znělo Hicoria) alias ořechovec zahrnuje opadavé listnaté stromy; 17 až 25 druhů pochází ze Severní Ameriky, 3 druhy jsou asijské. Z dřevařského hlediska byl asi nejvýznamnější druh ořechovec bílý (dnes ořechovec plstnatý, Carya tomentosa a ořechovec vejčitý, C. ovata) rostoucí na východě Kanady a USA, na jih až po Floridu a Texas.

Cáry kůry

Pod anglickým (dnes už možná obecným) názvem hickory, který označoval též lyže, se skrývají dřeviny, stromy z rodu Carya a z čeledi ořechovitých, Junglandaceae. Po našem se jmenují ořechovce. Anglický výraz hickory bývá vykládán tak, že vyjádřuje zvláštnosti borky ořechovců, zejména někdejšího ořechovce bílého (dnes plstnatého, C. tomentosa). František Jirout kdysi (1928!) napsal, že název pochází od zvláštnosti kůry, která se na starších stromech odtrhává v dlouhé, asi 5 cm široké tenké pásy volně visící na kmenech (neotesaně) jako hadry a cáry. Možná, že je to odvozeno od výrazu hick = neotesanec (obhroublík, neuspořádanec...).


Tyto pruhy bývaly používány do výpletu sedadel a židlí. (František Jirout byl vynikající znalec dřeva, včetně tropického. V publikaci s krátkým názvem "Dřevo" popsal vlastnosti dřeva našich i exotických stromů, jejich technické parametry, použitelnost, komerční názvy a podobně. Jeho práce dílem nebyla doceněna a větším dílem dosud nebyla překonána.)

Dřevěné automobily z ořechovce vejčitého

Ořechovec vejčitý byl pěstován od roku 1629, u nás byli první jedinci vysazeni před rokem 1865 v parku u jihočeské Hluboké nad Vltavou. Má lichozpeřené listy složené až ze 7 lístků, na okraji čepele pilovitých. Plody jsou kulovité nepravé peckovice, rozvírající se za zralosti zpravidla čtyřmi chlopněmi. Dřevo ořechovce plstnatého se většinou označuje jako pravé hikorové; je jádrové, ale jádro se vytváří až ve vyšším věku, po padesátém roce života. Připomíná dřevo dubové, na vzduchu časem tmavne a přechází do červenohnědých tónů. Je to dřevo velmi pružné, houževnaté a ohebné, kuriózně tím lepší, čím je mladší. Na přelomu 19. a 20. století se k nám hikorové dřevo dováželo a bylo využíváno zejména známou firmou Ringhoffer na výrobu kočárů, železničních a tramvajových vozů a později i automobilů.


Pekanové ořechy

V parcích a zámeckých zahradách byly u nás vysazovány i další druhy, jako je např. ořechovec srdčitý, Carya cordiformis (poprvé rovněž na Hluboké před rokem 1865).
Možná, že u nás nejznámější ořechovec je pekan, Carya pecan resp. Carya illinoensis. To "možná" souvisí s tím, zda jste už někdy ochutnali pekanové ořechy. Indiánským kmenům v Severní Americe byly známy odjakživa. Mlsní "Novoameričané" je začali pěstovat po roce 1766 a šlechtit od roku 1846, a to do té míry, že dnes je známo asi 500 odrůd, kultivarů "ovocných" pekanových ořechů. To ovocných nabízím jen proto, že i pekany lze zařadit mezi tzv. skořápkové ovoce. Některé odrůdy jsou zdrojem olejů využívaných zejména v kosmetice. Indiáni využívali šťávu z ořechovců jako sladidlo a šunka či slanina uzené v kouři z ořechovcového dřeva mají výraznou chuť. Většina ořechovců má krásné zlatožluté podzimní zbarvení listů. Původní areál ořechovce pekanového se rozprostíral od států Iowa a Indiana a sahal až po Alabamu a Texas. Mezi Iowou a Indianou leží stát Illinois, z něhož byl tento ořechovec popsán a po němž nese současné platné vědecké jméno.


Jak jméno jiného druhu, ořechovce vodního (Carya aquatica) napovídá, jsou to do značné míry dřeviny vlhkomilné. C. aquatica roste např. v bažinaté půdě při březích Mississippi. V tomtéž údolí rostou často i ořechovce illinoiské či pekanové. Snad proto byly u nás občas vysazovány i jako alejové stromy.


Autor: Václav Větvička, Receptář


Jmelí

17. prosince 2013 v 13:37 Příroda


Jmelí léčivé i jedovaté, legendami opředené


Jmelí ve vánoční výzdobě nemůže chybět. Je nejen krásné, ale i opředené spoustou dávných pověstí, mýtů a legend. Má vskutku zajímavý způsob života i rozmnožování. Je léčivé i jedovaté, používané v moderní medicíně i léčitelství.
Jmelí do domu přináší štěstí, odvahu a lásku. Ale prý jen tomu, kdo je jmelím obdarován a ne kdo si je sám koupí. Jmelí nechybí ani v klasické květomluvě, v níž znamená "spolu našli jsme štěstí". Pod snítkou jmelí se můžete zcela beztrestně s kýmkoliv líbat. Ale pozor - platí to jen o Štědrém dnu.
Podle jedné legendy bylo jmelí kdysi stromem, z něhož Josef vyřezal kolébku pro Ježíška, po třiatřiceti letech pak strom porazili Římané a z jeho kmene vyrobili kříž, na kterém Ježíše ukřižovali. Strom se hanbou zmenšil v malé keříky, které jsou nuceny žít z jiných stromů. Zahrnuje však dobrem všechny, kdož pod ním projdou.


Jmelí nebo ochmet?

Jmelí, stálezelený poloparazitický keřík, roste na jehličnatých a listnatých dřevinách celého světa. Ve střední Evropě se objevuje především na akátech, lípách, habrech, jasanech, javorech, jeřábech, topolech, vrbách, borovicích a jedlích, ojediněle i na smrcích. Jmelí můžeme najít na jabloních, vzácněji na ořešácích a meruňkách. Ve světě existuje asi 100 botanických druhů jmelí, z nichž u nás roste pouze jmelí bílé (Viscum album).
Především v teplejších oblastech mírného klimatického pásu roste i blízký příbuzný jmelí - ochmet evropský (Loranthus europaeus). Stejně jako jmelí patří do čeledi ochmetovitých (Loranthaceae). Vyskytuje se především na dubech. Místo jmelí jej však o Vánocích používat nelze, na zimu mu opadávají listy.

Jmelí léčivé i jedovaté

Tato všestranná léčivka je však současně rostlinou poměrně silně jedovatou. Proto jakémukoliv používání jmelí musí předcházet konzultace s lékařem. Nejjedovatější je jmelí rostoucí na topolech, a proto se ve farmacii nepoužívá.
Jmelí je rostlina odedávna využívaná k léčení. Obsahuje glykoproteidy, peptidické toxiny (především viscotoxin, který se skládá z více než 40 aminokyselin), vodorozpustné polysacharidy (hlavně polygalaktunoráty a flavoniny), alkaloidy, cholin, acetylcholin, histamin, organické kyseliny, triterpeny, fenylové sloučeniny a řadu dalších látek.
Zajímavé je, že jednotlivé rostliny jmelí mají různý obsah látek podle toho, na jakém stromě rostou. Dál záleží i na době sběru: nejvíce účinných látek má jmelí sbírané v březnu, listopadu a prosinci.


Jmelí se používá i v současné medicíně:
 • ke snížení krevního tlaku (rozšiřuje vlásečnice)
 • proti arterioskleróze
 • proti poruchám vegetativního nervového systému
 • k podpůrné léčbě některých nádorových onemocnění
Jmelí jsou v lidovém léčitelství připisovány i mnohé další léčebné účinky:
 • Jmelí se nesmí užívat při nedostatečné činnosti srdce a ledvin. Působí močopudně.
 • Tlumí bolesti hlavy, závratě, pocity návalu krve do hlavy (zejména v klimakteriu).
 • Reguluje vylučování žluči a ovlivňuje činnost slinivky břišní.
 • Má protirevmatické účinky.
 • Potlačuje zvýšenou činnost štítné žlázy.
 • Udržuje čilost, pomáhá při tělesném a duševním přetížení, hučení v uších, mírní příznaky stáří.
 • Zastavuje krvácení.
 • Omezuje výskyt křečových žil nebo bércových vředů.
 • V minulosti bylo jmelí doporučováno též proti moru a syfilisu.

Jmelí pomáhá proti lupům

V kosmetice se výtažky z jmelí uplatňují v krémech a emulzích určených ke zklidnění podrážděné citlivé kůže a proti nadměrné tvorbě lupů. Komplex účinných látek obsažených ve jmelí působí na pokožku těla i hlavy opravdu blahodárně.

Neobyčejný život jmelí

Jmelí kvete v březnu a v dubnu nevýraznými květy. Protože je to rostlina dvoudomá, krásné bílé plody (bobule), někomu připomínající perly, najdeme jen na samičích keříčcích. Uvnitř bobulí jsou v silně lepkavé dužnině semena. Latinský název jmelí Viscum znamená lepidlo. Díky lepu se semena velmi snadno přilepí na nové větve a stromy poté, co je sem prostřednictvím trusu přenesou ptáci, především drozdi a brkoslavové. Proti jmelí naši předci, kromě mnoha jiných jmen, nazývali lepiňákem.
Po vyklíčení mladé kořínky rozpouštějí buňky stromů a pronikají do kůry a do dřeva. Pomocí tzv. haustorií se napojují na cévní systém stromů a čerpají z nich vodu a v ní rozpuštěné látky. Jmelí se tak stává poloparazitem. Není však úplným parazitem, protože obsahuje chlorofyl (je zelené) a je proto schopno fotosyntézy, díky níž si samo vyrábí ostatní potřebné látky. Přesto jsou stromy silněji napadené jmelím oslabené a tím náchylnější vůči chorobám, škůdcům i průmyslovým exhalacím. U velmi silně napadených stromů odumírají větve. Jmelí také znehodnocuje dřevo určené pro další zpracování.


Podle velikosti keřů, které mohou dosahovat v průměru i přes jeden metr, lze usuzovat na jejich stáří, neboť každý rok prýty jmelí narostou jen o jeden článek s jednou dvojicí listů.

Škodí jmelí na zahradě?

Keříky jmelí na jabloních především zahušťují koruny a tím přispívají k vytváření podmínek vhodných pro vznik různých houbových chorob, jako jsou strupovitost, moniliová hniloba, nektriová rakovina, mušincovitost či sazovitost jablek.

Kouzla a čáry

Pro své účinky i nezvyklý způsob růstu je jmelí po tisíciletí považováno za kouzelnou rostlinu. Takovou pověst si vydobylo u mnoha kmenů a národů:
 • Staroindické básně se o něm zmiňují jako o "kouzelném proutí".
 • Keltští kněží (druidové) používali jmelí nejen jako lék proti otravám či neplodnosti, ale zažehnávali jím války, hladomory, krupobití i zlé duchy či vlkodlaky. Protože jmelí utínali zlatými srpy, dodnes se zachovala tradice ho pozlacovat.
 • V antice mělo jmelí otvírat brány do podsvětí, proto se kladlo do hrobů.
 • Pohanští Slované nazývali jmelí "metlou duchů" a odháněli jím nemoci i uřknutí, zloděje i zlé duchy a dokonce jím odvraceli i požáry.
 • V Itálii se tradovalo, že žena, která nosí kousek jmelí u sebe, má naději počít. V jiných zemích se ze stejných důvodů jmelí dává do vína.
 • Ovšem indiánské ženy jmelí používají ze zcela opačných důvodů - jako antikoncepci nebo prostředek vyvolávající potraty.
 • Staří Galové věřili, že elixír ze jmelí jim dodává nadpřirozenou sílu.


Zdroj: Receptář, autor: Jaroslav Rod


Najdi kočku! 40

15. prosince 2013 v 16:14 Piškuntálie

Rozluštění obrázků z 2. prosince 2013. Dřív jsem se bála (pro nefunkčnost blogu) sem nové obrázky přidat.Nové dva obrázky:První obrázek je dnes lehký, ale druhý vás možná trochu potrápí.

Přeji ostrý zrak! Smějící se


Přeji všem krásnou třetí adventní neděli! Usmívající se


Foto: FB - Bydlím u své kočky

Kočičí vtipy 3

12. prosince 2013 v 21:54

Kvůli nefunkčnosti blogu jsem nepřidávala vtipné obrázky o kočkách ani hledání kočky. Nyní se zdá vše v pořádku, tak trochu odlehčím předvánoční shon.

Kočka v kanceláři.


Kočičí fronta. Na každou se dostane!


Několik vhodných míst na spaní.


No, toto!? Co tím chtěl říct?


Kdo to sem jde?


Jeden aby se staral o žrádlo sám!


Tu mrkev si tam necháš a hotovo!


Co, co, co?

A nyní trochu jiných zvířátek:


Kam letíte?


Sardinky nebo nová postýlka?


Cože? Blog už funguje? To musím říct holkám!

A ještě dva vtipy:Přeji vám, aby jste se pobavili. Smějící se

Přeji vám všem pohodový předvánoční čas. Usmívající seFoto: FB - Bydlím u své kočky a www.ulistein.de

Hřebíček léčí bolesti zubů

12. prosince 2013 v 13:07 Zdraví

Našla jsem v Receptáři návod na léčbu bolesti zubů hřebíčkem. Kdysi jsem o tom slyšela, takže když mě minulé dny (spíš 2 týdny) bolely zuby, vzpomněla jsem si a vyzkoušela to. Rozkousala jsem jeden hřebíček. To jsem si dala! Palčivá chuť, pálení v ústech. Děs, běs. Bolest nebolest, letěl hřebíček do smetí! Kdybych znala tento návod, možná mi to ulevilo.

Léčba celým hřebíčkem

Jednoduše můžete léčbu zahájit tím, že hřebíček vložíte na bolestivé místo, rozkousnete ho a budete čekat, až se uvolní léčivý olej. Snažte se mít hřebíček na postiženém místě co nejdéle a neplivat. Potom vypláchněte ústa. Analgetický účinek by měl trvat několik hodin a nahořklá chuť by měla odeznít za necelých deset minut.


Léčivý váček

Léčivý váček musí obsahovat rozdrcený hřebíček. Můžete použít hmoždíř nebo mlýnek na koření. Ustříhněte malý čtvereček gázy. Dovnitř dejte rozdrcený hřebíček a provázkem zavažte do uzlíčku. Hotový uzlík vložte do sklenice s panenským olivovým olejem.


Vaření

Sklenici s olejem a váčkem dejte do nádoby s vařící vodou a zahřívejte po dobu asi 30 až 50 minut. Potom nechte vychladnout.


Použití

Váček s hřebíčkem z oleje nevyndávejte, nechte ho uzavřený asi 1 až 2 týdny. Potom dejte několik kapek oleje na vatový tampon a aplikujte na bolavé zuby.


Hřebíček léčí bolesti zubů

Hřebíčková silice je nejúčinnější domácí lék na bolest zubů jakéhokoliv druhu. Udělejte si podle návodu, jak se dělá odvar z celých kusů hřebíčku. Hřebíčková silice má být použita pouze pro dočasnou úlevu, delším používání může otupit nervy. Hřebíček se používá k léčbě bolesti zubů od středověku. Obsahuje léčivou látku eugenol.
Zdroj: Receptář, autor Stanislav Šíma
Foto: Receptář

Úžasný strom

11. prosince 2013 v 14:55 Příroda

Na FB jsem dnes viděla krásný obrázek jedné rostliny. Zaujaly mě její květy, tak jsem pátrala po názvu. Tohle jsem vygooglila: http://www.beautifulflowerpictures.com/blog/tag/dogwood/ a ještě trochu krkolomný překlad zde.
Květy jsou nádherné. Prý připomínají japonské lucerničky.Foto: Facebook


Diplom od Natty za "lumpačení"

9. prosince 2013 v 16:51 Různé

Posledních 14 dní jsme u Nattynky opět "lumpačili". Měli jsme hádat obsah vánočního balíčku podle počátečního písmene.
Soutěže u Natty bývají zábavné, veselé, inspirující a nutí k honění mozkových závitů. To poslední je nám potřeba, abychom doma nezakrněli.
Podařilo se mi získat opět diplom. Je moc pěkný a mám z něj radost.
Diplom obsahuje překrásné blahopřání k vánocům.Nattynko, moc děkuji za krásný diplom. Usmívající se

Všem spolusoutěžícím gratuluji!

Přeji vám všem pohodový předvánoční čas! Usmívající se
Přečetla jsem

9. prosince 2013 v 16:40 Moje četba

V noci jsem dočetla knihu Hany Whitton - Anna Česká.
Trochu mi to připadalo, jako když čtu červenou knihovnu s historickými rysy. Přesto se mi kniha líbila. Knihy H.W. se čtou dobře. Člověk je vtažen do děje a zapomene na vše okolo.
Protože jsem kvůli zubům měla bezesné noci, šlo mi čtení od "ruky".


Císař Karel IV. získal pro svou dceru Annu výhodnou partii - anglického krále! Mladičká česká princezna se za Richarda II. provdá v šestnácti letech a přicestuje do svého nového domova. Královský dvůr cizí nevěstu přijme zprvu chladně, ale mírná a laskavá Anna Česká brzy prokáže, že je dcerou mistra diplomacie Karla IV. Obratným jednáním si postupně získá anglickou šlechtu. Dokáže si získat i lásku temperamentního Richarda?
(Anotace vydavatele).


Křepelčí a kuřecí hemžení

8. prosince 2013 v 14:56 Naše hospodářství

Zkusím vložit video, které už pár dní schovávám. Čekala jsem, až se Blog umoudří.
Křepelek se nakonec vylíhlo 90 a v minulých dnech k nim přibyla ještě kuřátka.
Podívejte se na to nadělení. Smějící se

Přeji všem krásnou druhou adventní neděli!Usmívající se


Advent

7. prosince 2013 v 17:29 Co přinesl život

Advent prý má být obdobím klidu a přípravy na Vánoce.

Místo toho se vztekám a trápím s Blogem. Vkládám komentáře a ony nikde! Napsat nový článek s fotkami nemám ani odvahu, protože mě štve zbytečná práce.
Proto se omlouvám všem spřízněným duším a blogerům, že nebudu komentovat jejich příspěvky. Je to k vzteku, když napíši komentář a on nikde a ani po druhém komentáři se neobjeví. Natož, aby byly vidět předchozí komentáře druhých blogerů.
Přesto vám slibuji, že si všechny viditelné články od vás přečtu. V návaznosti na Blog nefunguje ani Bloglovin.
Místo, aby nám admini umožnili si vyměnit např. recepty na vánoční pečení, obrázky z nazdobených bytů a domů, výzdoby měst a vesnic, tak zkouší naše nervy. Pěkně děkuji za takový dárek! Křičící
Doufám, že se tento článek objeví a nevezmou ho také čerti.

Přeji všem pohodový adventní čas. ♥ Usmívající seVánoční strom v Chotěboři

5. prosince 2013 v 11:30 U nás

Dnes ráno mě ještě za tmy vezl syn do Chotěboře k zubaři, protože bolesti zubů už byly neunosné.
Byla jsem ráda. Jednak se snad zbavím bolesti a budu moci zase v noci klidně spát, druhak jsem si mohla také vyfotit osvětlený vánoční strom v parku na náměstí. Většinou se mi to nepovede, protože do města jedu za světla a zase za světla odjíždím. Na slavnostní rozsvěcení se nedostanu, protože v tu dobu není autobusové spojení. Nejprve jsem nafotila strom a vánoční osvětlení a pak klusala do ordinace.
Osvětlení je rozmazané, protože se mi klepaly ruce a bylo daleko. Po nazoomování se nechtělo zaostřit. Normálně sem rozmazané fotky nedávám, ale dnes udělám výjimku. Proto, aby jste si mohli udělat obrázek. Proti jiným městům se vánoční osvětlení chudší. Na Vysočině nikdy moc peněz nebylo. A také se rozpočet města dost prohnul financováním nové silnice, inženýrskými sítěmi ke stavebním parcelám, rekonstrukcí kanalizace atd.


Tento strom je každoročně ozdoben osvětlením. Letos se k němu přidal i nedaleký smrk.Osvětlení v hlavní ulici.Doufám, že mi ty nepodařené fotky prominete.

Zub šel nakonec ven. Takže můj chrup už je jak noty na buben. Samá protéza. Za týden musím na otisky a budu mít novou protézu. Ach jo, to zase bude dílo. Když mi zubař nacpe tu hmotu do pusy, obrací se mi žaludek. Nesnesu, kromě jídla, cizí předměty v puse. Ale nechci chodit jak kolozubá bába. Smějící se

Takto geniálně kreslí vtipy o zubařích p. Pavel Kantorek. Moje velká láska už od střední školy. Tehdy jsem sbírala jeho vtipy z Dikobrazu (humoristický časopis) a lepila si je do šešitu. Jeho kočky mě vždy dovedly spolehlivě rozesmát. Kam se sešit poděl neví možná ani Bůh.


Už jste napsali Ježíškovi?

4. prosince 2013 v 4:11 Aktuality

Ježíšek s kalichem a hostií. Takový je motiv letošního vánočního razítka. Na Ježíškově poště v Božím Daru jím každoročně orazí tisíce vánočních přání.


Každoročně se mění motiv vánočního razítka. Letošní autorkou návrhu je Marie Svobodová z Chomutova. Vánoční pošta na Božím Daru funguje každou zimu, letos bude úřadovat už podvacáté. Zásilky budou orazítkovávat od 1. prosince až do 23. prosince.

Jak poslat přání

Kdo se na Boží Dar osobně nedostane, může přání poslat v ofrankované obálce poštou na adresu:
Vánoční pošta,
362 62 Boží Dar 1.

Všechny zásilky musejí být opatřeny cílovou adresou a známkou odpovídající skutečnému poštovnému do místa určení.

Nevím, zda vám Ježíšek splní všechna vaše přání, ale získáte alespoň jedinečné poštovní razítko.


Foto: internetMoje orchideje

3. prosince 2013 v 16:19 Pokojové květiny

Již několik týdnů mi kvete fialová orchidej a znovu i obě bílé. Fialová, jak jsem dnes při focení zjistila už pomalu odkvétá. Ale kvetou ještě květy na špičce. Špatně se mi fotila, protože má dlouhatánské vzdušné kořeny a div mi nespadly vedlejší orchideje. Proto jsem ji nechtěla přenášet. Že odkvétá jsem si asi zavinila sama. Tak jsem jí zalévala, aby měla sílu na kvetení, až stála ve vodě. Naštěstí jsem na to přišla a vodu vylila.
Bílá s fialovým středem kvetla v létě a v listopadu nasadila a kvetla znovu. Ještě má další poupata. Bílá (narozeninová) také nasadila nedávno na květ a dnes jsem zjistila, že kvetou první dva květy.
Jsou to moje holky šikovné. Mám z nich radost. Alespoň něco kvete, když je venku pošmourno. Včera a dnes sice pěkně svítilo sluníčko, ale nebude to dlouho trvat. Podle rosniček z telky.

Když je někdo zdatný zahradník, kvetou mu i boty (obrázek z netu). Smějící seNajdi kočku! 39

2. prosince 2013 v 23:38 Piškuntálie

Rozluštění minulých obrázků. Všechny kočičky našla Jaruška.Další dva obrázky k hádání:Zde jsou ukryty dvě kočičky.

Přeji bystré oko! Smějící se


Foto: FB - Bydlím u své kočky