****** Co nechceš, aby jiní dělali tobě, nedělej Ty jim.******

Pokud přicházíš na tento svět s vědomím, že jsi milován, a odcházíš se stejným pocitem, vše, co bylo mezi tím, se dá překousnout.

Když se probouzíte každou noc ve stejnou dobu ...

17. října 2018 v 11:29 | Příroda je lék, zdenka |  Zdraví
Četla jsem na stránkách Příroda je lék zajímavý článek. Chci se o něj podělit.

Když se probouzíte ve stejnou dobu každou noc, znamená to toto


Lidé si často stěžují na to, že nejsou schopni večer usnout nebo, že se vzbudí uprostřed noci, aniž by jim zazvonil budík.
Možná, že se vám tímto způsobem snaží tělo říct něco, čemu byste měli věnovat náležitou pozornost.
Nejprve však musíte vědět, jak podobné signály správně interpretovat.

Co nám říká tělo přes spánek a buzení?

Možná o tom ani nevíte, ale v těle vám proudí energie přes meridiány.
Existuje množství článků které vysvětlují, jak tyto meridiány chápe tradiční čínská medicína a proč se používají v akupresuře či akupunktuře na řešení různých zdravotních problémů.
Je poměrně málo známé, že tyto meridiány jsou napojeny i na vnitřní hodiny člověka. Podle čínské medicíny se jednotlivé orgány energeticky dobíjejí v různé časy během dne i noci.
Proto, pokud se pravidelně probouzíte ve stejnou noční hodinu, znamená to, že některé vaše tělesné partie jsou zablokovány nebo jsou slabé. Tehdy je třeba, abyste daný stav nějak napravili.

Potíže s usínáním mezi 21:00 a 23:00 hodinou

Většina lidí jde do postele mezi devátou a jedenáctou večer. Pokud tehdy nedokážete usnout, jste zřejmě stresovaní a během dne míváte hodně obavy. To vám způsobuje problém s usínáním.
Měli byste vyzkoušet nějaké pozitivní mantry, meditaci nebo cvičení na natahování a relaxaci svalů. To by vám mělo pomoci rychleji usnout.

Probouzení se mezi 23:00 a 01:00 hodinou

Tradiční čínská medicína spojuje tento časový úsek s prouděním energie přes žlučník.
Pokud se probouzíte v této době, zřejmě zažíváte nějaký druh emocionálního zklamání. Zde pomůže, pokud budete praktikovat bezpodmínečnou akceptaci sama sebe a odpouštění jiným.

Probouzení se mezi 1:00 a 3:00 hodinou

Tento časový úsek se spojuje s prouděním energie přes játra.
Pokud se tehdy probouzíte, máte pravděpodobně nevyřešené emoce hněvu a nadbytečnou jangovou energii.
Na řešení tohoto problému je třeba pít více studené vody a řešit situaci, která vás rozzlobila. To by mělo odstranit buzení se v uvedeném čase.

Probouzení se mezi 3:00 a 5:00 hodinou

Pro tuto noční hodinu je typické proudění energie meridiánům plic a spojuje se s pocity smutku.
Když chcete po probuzení znovu usnout, dýchejte pomalu a zhluboka. Zároveň důvěřujte vaší "vyšší energii", která vám pomůže s vašimi problémy.
Dalším důvodem buzení se v této době může být to, že vám vaše "vyšší energie" posílá znamení, abyste byly v souladu se svým hlubším posláním.

Probouzení se mezi 5:00 a 7:00 hodinou

Během těchto časných ranních hodin proudí energie přes vaše střeva. Probouzení se v této době naznačuje emocionální blokády.
Obvykle pomůže, pokud se po probuzení pár minut protáhnete, případně jdete na toaletu. Pak byste měli být schopni znovu usnout.

Mozkové funkce a probouzení se uprostřed noci

Když se probudíme uprostřed noci, náš mozek není plně nastartovaný.
Magazín NewYorker popisuje tento fenomén následovně:
Jedním z následků brzkého nebo náhlého probuzení je fenomén nazýván spánková setrvačnost.
Poprvé byl tento název použit v roce 1976. Označuje čas mezi probuzením a úplným bděním. Čím náhleji jste se vzbudili, tím hlubší bude tento stav.
Když se v noci náhle probudíme, naše přední mozková kůra, která se spojuje s rozhodovacími procesy a sebeovládáním, ještě probuzená není a proto nejsme schopni hlubších inteligentních myšlenek.
Z tohoto důvodu tehdy nikdy nedělejte vážná rozhodnutí.

Vzbudit se a naplnit svůj hlubší smysl života

Během spánku se vám často něco zdá - právě toto je čas, kdy můžete dostávat zprávy z vesmíru (od Boha, duchů, energie a podobně) o vaší životní cestě.
Vaše sny mohou odhalovat důležité detaily o vaší duchovní cestě, proto je dobré, pokud dokážete správně identifikovat signály od vyšších energií či bytostí, které vám je posílají.
Samozřejmě, je mnoho lidí, kteří tomuto nevěří.
Ale zase je i mnoho těch, kteří se rozhodli následovat svůj osud v životě. Pochopili, že jsme na tomto světě proto, abychom se něco naučili a abychom se zdokonalili. Čili, abychom se stali lepšími verzemi sebe sama.
Duchovně založení lidé to nazývají procesem transformace na vyšší úroveň vědomí. Na její dosažení však potřebujete znát svůj hlubší smysl života.
Bez ohledu na to, zda na takovou transformaci věříte nebo ne, pokud se vždy probouzíte mezi 3:00 a 5:00 hodinou nad ránem, měli byste zaměřit pozornost na "vyšší síly". Je to jediný způsob, jak obnovit dobrý noční spánek.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 17. října 2018 v 12:09 | Reagovat

Je to zajímavé čtení, ještě si to přelouskám :-). Ono v reálu to není jak podle učebnice. Jsem "sova", takže chodím spát kolem půlnoci, jenže musí fungovat jako "skřivan". To si člověk nevybere, když musí vstávat do práce. Člověk se naučí vstávat v určitou hodinu a pak i o víkendu se budím kolem 4:45 :-D , samozřejmě pak ještě usnu. A jdu se stát "lepší verzí sebe sama", jak čtu v textu. ???  :D

2 Otavínka Otavínka | Web | 17. října 2018 v 12:22 | Reagovat

Děkuji za ohromně zajímavé čtení. Už jsem se pídila před časem, co si mám udělat anebo proč se tak děje.

3 Danka Danka | E-mail | 17. října 2018 v 14:17 | Reagovat

Jarmilko,děkuji.A nejvím mě štve,když je na budíku,4.44h nebo přes den 17.17h.Kolikrát mě to takhle udělá.Hlavně,že se ráno probudíme.

4 Hana Hávová Hana Hávová | 17. října 2018 v 16:53 | Reagovat

Jsem klasická sova. Já se nebudím kolem 1 hodiny, já teprve chodím spát. A pokud jdu do práce vstávám ve 4:45. Pokud do práce nemusím, chodím spát ještě později a budím se kolem 8. ;-) Jinak rozhodně nemám se spánkem problém, zejména pokud jsem opravdu unavená.

5 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 18. října 2018 v 14:51 | Reagovat

Tak to je,moc zajímavé čtení. Nevím jak to tak je, ale střídají se mě dá se říci všechny verze. Vždy jsem šťastná, jak se mě podaří znovu usnout, dost často mezi 5 - 7 :-)

6 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 21. října 2018 v 17:06 | Reagovat

Hodně zajímavé počteníčko :-)

7 MarijaKes MarijaKes | Web | 22. října 2018 v 9:21 | Reagovat

Velmi zajímavé, opravdu velmi. Já se vzbudím pravidelně pár minut kolem půlnoci .Vzbudím se navzdory tomu v kolik hodin jdu spát. Brzy nebo po desáté prostě o půlnoci se probudím nebo mne probudí něco o čem nevím. vždy mrknu na hodinky a hádám, kolik je hodin. Jdu si ulevit a okamažitě znova usínám.
Maminka se budila pravidelně kolem 3 ráno a už nezabrala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama